Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

09

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Najnowszy trik na odchudzanie

Autorem artykułu jest Anna Kacperska

Codziennie jesteśmy atakowani mnóstwem informacji o żywieniu, dietach i metodach odchudzania. Najnowsze wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Medical News Today przedstawiają bardzo ciekawy i łatwy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Codziennie jesteśmy atakowani mnóstwem informacji o żywieniu, dietach i metodach odchudzania. Większość z nich wymaga od nas poświęcenia i dużej motywacji, aby uniknąć wpadek podczas stosowania określonej diety. Jednak najbardziej cenionymi sposobami na odchudzanie, powinny być metody walki z nadwagą przebadane klinicznie i poparte naukowymi metodami.

Najnowsze wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Medical News Today przedstawiają bardzo ciekawy i łatwy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Naukowcy z Uniwesytetu w Blacksburg w stanie Virginia stwierdzili, że picie 2 szklanek wody przed każdym posiłkiem sprzyja utracie masy ciała.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 48 dorosłych osób w wieku od 55 do 75 lat. Uczestnicy badania zostali przydzieleni losowo do dwóch grup: osób pijących oraz niepijących wody przed posiłkiem. Badanie trwało 12 tygodni. Dodatkowo podczas badania uczestnicy stosowali niskokaloryczną dietę.

Po okresie 12 tygodni, osoby które wypijały 2 szklanki wody przed posiłkami straciły średnio 7 kg, podczas gdy uczestnicy badania nie stosujący tej metody, utracły średnio 5kg.

Dr Brena Davy, która była przewodnkiem badania, tłumaczy większy spadek masy ciała tym, że wypicie wody powoduje uczucie pełności jeszcze przed rozpoczęciem jedzenia. Ponadto woda ma zero kalorii. Poza tym, zastępując słodkie napoje wodą, możemy także zwiększyć szansę na normalizację naszej wagi - dzięki temu zmniejszamy ilość spożywanych kalorii (jedna szklanka słodkich napojów gazowanych może zaiwerać nawet 10 łyżeczek cukru!).

Każdy z nas może wyliczyć własne, indywiduale zapotrzebowanie na wodę. Wystarczy pomnożyć swoją masę ciała przez 30 ml, czyli osoba o masie 50 kg powinna wypijać 1,5 l wody (50 kg x 30 ml = 1500 ml).

Podsumowując: jeśli się odchudzamy to poza stosowaniem zdrowej diety z ograniczeniem kalorii, nie zpaominajmy o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Prawidłowe nawodnienie organizmu polepsza nasze samopoczucie, pozwala na prawidłowy przebieg wszystkich reacji w naszym ciele, ale także pomaga schudnąć - pijąc wodę chudniemy więcej!

Anna Kacperska
Poradnia Dietetyczna Metamorfoza przy WASZ SKLEP Zdrowa Tradycyjna I Ekologiczna Żywność
tel. 695-411-381
e-mail: metamorfozadiety@gmail.com
www.metamorfozadiety.blogspot.com
ul. Koszykowa 20, Warszawa
ul. Modlińska 310/312, Warszawa

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kaja 07.07.2014 8:14
Jaka to aplikacja? ;)
Zyta 29.06.2014 7:17
Ja podejmując walkę z kilogramami zalogowałam sie do aplikacji, która liczy moje potrzeby kaloryczne i energetyczne, liczy ile mam ćwiczyć i w każdej chwili przelicza wszystko na bieżąco, dlatego pilnuję sie bardzo bo mam kontrolę non stop i dużą motywację do utraty wagi w założonym systemie

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: