Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

16

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta Fultona

Dieta Fultona konkurentką Dukana

Odkąd na rynku odchudzania pojawiła się rewelacyjna i super – skuteczna dieta Dukana, wydawało się, że nieprędko znajdzie ona swoją konkurentkę. Było tak aż do dziś, kiedy to amerykański naukowiec Venice A. Fulton przybył do nas z zupełnie odkrywczym – jak naszą dotychczasową wiedzę – programem odchudzającym określanym jako dieta Fultona. Jej innowacyjność polega przede wszystkim na odrzuceniu znanych nam dotąd zasad zdrowego odchudzania. Jako skuteczny sposób na szybką i widoczną redukcję wagi, naukowiec zaleca: picie kawy, zimne prysznice po każdym posiłku oraz zastąpienie 5 posiłków – trzema. Zobaczmy o co tak naprawdę chodzi w tej diecie.

Dieta Fultona w 4-ech krokach

Dieta Fultona to nowatorski program żywieniowy, mający na celu skuteczne zredukowanie wagi przy jednoczesnym odrzuceniu wielu znanych nam do tej pory zasad dietetycznych. Naukowiec gwarantuje nam nie tylko widoczne obniżenie wagi, ale i zredukowanie cellulitu. Ogólne zasady tej diety brzmią zasadniczo dość banalnie. Po pierwsze: rezygnujemy ze śniadania na rzecz zimnego prysznica zaraz po przebudzeniu. Po drugie: pierwszy lekki posiłek zjadamy po godzinie 10:00. po trzecie: zamiast pożywnych soków – pijemy dużo mocnej kawy. I po czwarte: po każdym posiłku sięgamy po zimny prysznic. Proste? - oczywiście, że proste a jak dowodzą nam wizerunki licznych znanych gwiazd hollywoodzkich – podobno skuteczne. Czas zatem przyjrzeć się tej diecie nieco bliżej.

Dieta Fultona – zasady

W diecie Fultona rezygnujemy z sytego śniadania. „Nasze głodowe zapędy” ma ostudzić zimny ok. 15-minutowy prysznic. Woda nie powinna być cieplejsza niż 20 stopni C. najpierw w wodzie zanurzamy nogi, następnie siadamy po czym po kilku minutach się kładziemy. Po co to wszystko? Otóż zdaniem Fultona taki zbieg ma na celu: pobudzenie metabolizmu oraz redukcję uciążliwego cellulitu. Zaraz po kąpieli powinniśmy wypić szklankę czarnej mocnej kawy.

Pierwszy posiłek należy zjeść około 3 godziny po przebudzeniu czyli mniej więcej w granicach godziny 10:00. dlaczego tak późno? Otóż według Fultona organizm potrzebuje czasu, aby przygotować się do spożycia posiłku. Pomocnymi mogą okazać się tu zwykłe codzienne czynności przygotowujące nas do wyjścia do pracy czy wejścia w obowiązki dnia codziennego.

Jednakże te proste zasady to nadal nie wszystko. Otóż równie niezwykły wydaje się być jadłospis tej diety. Otóż dieta Fultona składa się z trzech zróżnicowanych wariantów:

WAVE – pozwala na redukcję wagi do 5 kg w ciągu 6 tygodni

 • 120 g węglowodanów
 • trzy owoce
 • 1 godzina ćwiczeń fizycznych

BLAZE – pozwala na redukcję wagi do 8 kg w ciągu 6 tygodni

 • 90 g węglowodanów
 • dwa owoce
 • 75 minut ćwiczeń

QUAKE – pozwala na utratę 10 kg w ciągu 6 tygodni

 • 60 węglowodanów
 • 1 owoc
 • 1,5 godziny ćwiczeń fizycznych

Zamiast podsumowania

Aby dieta Fultona przyniosła oczekiwane efekty, musimy zrezygnować z ulubionych: przekąsek oraz podjadania między posiłkami. Nasza dieta powinna być również bardziej bogata w warzywa. Ważnymi elementami diety są:

 • odpowiednia ilość snu – do 8 godzin dziennie;
 • aktywność fizyczna – nawet zwykły spacer może być nam pomocnym w trakcie stosowania diety.
ja mama 01.11.2012 17:52
No coz po miesiacu.......
Mam 1 kilo mniej celulit nie ustapil, faktem jest iz czuje sie calkiem lekko i nie mam wzdetego brzuch.... kto wie jak to bedzie za miesiac nie zmieniajac diety pijac na sniadani kawe , pluskajac sie w wodzie ktora ma ok. 18 stopni :)))))
ja mama 02.10.2012 9:48
szokujace ale sprobuje , nie jadam sniadan wiec to cos dla mnie , pod wzgledem prysznica i kawy rowniez , kawe lubie i pije na "sniadanie" a i goracej wody nie lubie...
Jestem mama 2 dzieci i chetnie sprobuje odzyskac dawny stan wygladu, po przez pozbywanie sie cellulitu.... Nastepny wpis bedzie o odniesionych skutkach- lub porazce.
No to do dziela :)

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: