Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

12

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia trenera personalnego?

Rozwój wymaga pełnego zaangażowania, ale i drogowskazów, które doprowadzą do upragnionego celu. Szczególnie jest to zauważalne, gdy uprawiamy jakiś sport. Po pewnym czasie efekty są widoczne, ale wiele osób dochodzi do przysłowiowej ściany i nie wie, co dalej. Brakuje tego wspomnianego drogowskazu, mentora. Z tego właśnie względu warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

fitness

Trener personalny musi być jak mentor

Taki mentor, nauczyciel potrafi wskazać drogę, pokazać, w którą stronę warto pójść. W aktywności fizycznej chodzi o to, aby wiedzieć, jak wykonywać określone ćwiczenia, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Taka osoba musi mieć dużą wiedzę i praktyczne umiejętności, tylko wtedy bowiem można liczyć na zadowalające rezultaty. Na rynku jest coraz więcej ofert trenerów personalnych, takie jak www.sport-ekspert.pl, gdzie można znaleźć wielu profesjonalistów z pasją. Warto to rozważyć!

Niezależne od tego, jaką jesteśmy osobą, czy bardziej leniwą, czy aktywną, trener personalny tak przygotuje ćwiczenia, żebyśmy skorzystali z nich maksymalnie. Taka osoba to jednocześnie profesjonalny żywieniowiec, gdyż zaleca, co powinniśmy zjeść o różnych porach - przed, w trakcie, jak i po treningu.

Wygląd trenera

Zwracajmy uwagę na wygląd, trener personalny bowiem powinien być zadbany. Jego ubiór powinien być schludny i czysty. Nie może wyglądać, jakby właśnie wrócił z zakrapianej imprezy. Jeśli ma zarost, powinien być przycięty. Najważniejsze, by wyglądał mentorsko, na tyle, że bez obaw, bez wątpliwości skorzystamy z jego porad. Dobry wygląd to także większy szacunek, którym darzy się takiego człowieka.

Wiedza i pasja

Prezencja jest ważna, ale najlepiej się prezentuje w parze z odpowiednią wiedzą. Najlepszy profesjonalista powinien mieć za sobą różne kursy, podczas których poznał wiele technik treningowych. Jednocześnie wiedza może nie wystarczyć, jeśli trener nie będzie prawdziwym pasjonatą - nie będzie naprawdę lubił tego, co robi. To wyczuwa się na odległość. Braku pasji nie da się ukryć, jak zaś jest prawdziwa, to wyraża się w każdym momencie treningu. Trener, który lubi to, czym się zajmuje, wkłada w taką pracę więcej zaangażowania, na czym oczywiście zyskujemy.

Podsumowując, warto przypomnieć pewną zasadę, a mianowicie, to czy dana osoba będzie nam pasować, zależy od tego, czego poszukujemy. Każdy ma inne cechy charakteru, więc jedna osoba szybciej zyska naszą sympatię, druga wolniej, a może i wcale. Niemniej, jeśli trener ma takie cechy, jak te wymienione powyżej, to zwiększa się szansa, że będzie dobrze. A przecież o to chodzi!