Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

17

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta baletnicy

Dieta jednoskładnikowa

Jednoskładnikowe diety – mimo iż nie zawsze smaczne – cieszą się sporym powodzeniem wśród chcących zrzucić zbędne kilogramy osób. Jest to spowodowane głównie obietnicami trwałego, skutecznego i szybkiego pozbycia się nadmiaru tłuszczu z naszego ciała. Jednym z tego typu programów odchudzających jest tak zwana dieta baletnicy.

Dieta baletnicy – informacje ogólne

Baletnica (tancerka) to ktoś, kto kojarzy nam się z lekkością, zwinnością i wiotkością. Nic więc dziwnego, że odkąd dieta baletnicy pojawiła się na liście skutecznych programów dietetycznych, szybko zyskała ogromne zainteresowanie. Któż bowiem nie chciałby wyglądać i czuć się właśnie jak tytułowa baletnica... Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się naszą nową sylwetką, musimy wiedzieć od czego zacząć i jak przeprowadza się taką dietę.

Najważniejsze co musimy wiedzieć to fakt, że dieta baletnicy to program dla wymagających ale i zdeterminowanych. Jest ona bowiem szalenie restrykcyjna. Ogranicza się bowiem do spożywania tylko jednego rodzaju składnika przez 1 do 2 dni. Dieta trwa 10 dni a jej efekty są zaskakująco pozytywne. Autorzy diety gwarantują w tym czasie ubytek wagi w granicach 10-12 kilogramów (!) Informują nas również – w co dość trudno uwierzyć - że słynny efekt jo-jo nie dotyczy tej diety...

Dieta baletnicy – jadłospis

Dieta baletnicy może przyjąć jedną z dwóch postaci:

Dieta baletnicy – wariant I
1, 2 dzień – woda i/lub kawa bez cukru (może być z mlekiem beztłuszczowym);
3,4 dzień – ser biały: odtłuszczony, wiejski, homogenizowany, naturalny, jogurt naturalny;
5,6 dzień – ziemniaki w mundurkach;
7,8 dzień – tylko białe gotowane chude mięso;
9,10 dzień – warzywa zielone: sałata, ogórek, brokuły.

Dieta baletnicy – wariant II
Każdego dnia spożywamy tylko jeden z wymienionych poniżej 10-ciu produktów niskokalorycznych:
1. Migdały – zmniejszają uczucie głodu oraz zapotrzebowanie na słodycze (cukier);
2. Jajka – zmniejszają łaknienie;
3. Mleko – najlepsze niskotłuszczowe: usprawnia metabolizm i przyswajanie wapnia przez ustrój;
4. Szparagi – ułatwiają zarządzanie gospodarką wodną organizmu;
5. Sałata – pomaga pozbyć się nadmiaru wody i tłuszczu, dostarcza ważnych i niezbędnych witamin;
6. seler – działanie takie samo jak sałaty;
7. chude mięso – dostarczyciel białka niezbędnego do budowy mięśni; pomaga skuteczniej stracić tkankę tłuszczową;
8. jabłko – dostarczyciel błonnika oraz pomocnik w spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej;
9. woda – przyspiesza metabolizm, zmniejsza łaknienie;
10. grejpfrut – cytrus pomagający w spalaniu tkanki tłuszczowej jednocześnie dostarczyciel energii.

Przyglądając się obu tym wariantom diety baletnicy, trudno wyobrazić sobie skuteczniejsze odchudzanie. Produkty które są w niej używane „prowokują” nasz metabolizm do wydajniejszej pracy. Tym samym szybciej pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poza tym oczyszczamy również nas organizm z toksyn, które również powodują przyrost wagi i odpowiadają za jej wysokość.

To niechciane „jo-jo”

Efektu jo-jo możemy uniknąć, kiedy po skończonej diecie „nie rzucimy się” nagle na jedzenie pochłaniając jego ogromne ilości. Wystarczy, że będziemy jeść często ale w malutkich porcjach. I rzecz najważniejsza: ruch fizyczny. Jest on wskazany zarówno w trakcie trwania diety, jak i po jej zakończeniu.

Zamiast podsumowania

Przez większość osób skuteczne odchudzanie jest równoznaczne z restrykcyjnymi dietami. Najczęściej są to diety jednoskładnikowe, które oferują w trakcie ich trwania super-efekty widoczne już po kilku dniach. Niestety te same jednoskładnikowe diety mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Dlatego też zanim sięgniemy po tego typu rozwiązanie, powinniśmy skonsultować tą decyzję z naszym lekarzem lub dietetykiem. Trzeba bowiem pamiętać, że nie wszystkie diety odchudzające są tak samo skuteczne i bezpieczne dla każdego kto po nie sięgnie. Niewłaściwie zastosowana dieta może skutkować: omdleniami, nagłym zasłabnięciem, niższą wydajnością w pracy czy problemami z koncentracją a także zaburzeniem prawidłowej pracy żołądka.

Anna Aneczka 28.03.2017 12:10
Zaczynam teraz. Jestem gotowa i mam dużo silnej woli, chęci i wiary w siebie. Nowa JA
Ania 38 07.10.2016 11:11
Zaczynam teraz. Start. Wierzę w SIEBIE I DAM RADĘ
Agata 07.03.2016 18:00
Od jutra zaczynam dietę trzymajcie kciuki
Ciekawe jak to będzie.
Manish 18.02.2016 17:02
May 2, 2011>As the "mutual editor" I came to ceeblrate two authors I really enjoy working with and whee that they are happy as well! I do think there's a great support system for authors within Harlequin and without, and I am delighted to be working with them on many many more books. I have to admit I like Aimee's version of Hades, and always thought he got short shrift in the legends. But Athena (though she was a bit stiff in some of the stories) was someone I always admired for her wisdom and independence
Anna Diament 10.02.2016 23:22
Witam! Mam 15 lat, od jutra zaczynam dietę z przyjaciółką, mam nadzieje, że dotrwamy, tymbardziej, że za miesiąc lecę do Hiszpanii. Mam 167 wzrostu, moja waga to 57kg, może nie mam nadwagi, jednak boczki oraz 'sflaczałe' uda są. Trzymajcie kciuki! ;)
Edyta 06.02.2016 14:17
Hej mam 18 lat zaczynam od jutra stosować tą dietę :) mam nadzieje ze w niej wytrzymam i uda mi się schudnąć :) mam 170 wzrostu i waze 74 kg, oby udało mi się zejść do 65 kg to już dla mnie będzie mnie zadowalać :)
Karolina 17.01.2016 22:38
Dzisiaj zaczynam trzymajcie kciuki żeby mi się udało
szanel 08.01.2016 22:56
Dzisiaj ...zaczynam trzymajcie za mnie kciuki .... Mam 16 lat .::)
Eliii 30.07.2015 8:48
Mam pytanko czy ta dieta na pewno pomaga ? bo czytałam dużo o tej diecie i powiem szczerze że się boję bo piszą że np.że będą wypadać włosy ale także piszą też że pomaga i że nic im nie jest ... pomóżcie mi !!! .
61 21.07.2015 7:52
jestem już 5 dzień i mi się wydaje ze nic nie widać. Czemu ?
kiedy schudnę z ud ?

Dodaj komentarz

Imię
Email
Komentarz
Weryfikacja: