Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

16

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Substancje przeczyszczające

Preparaty zawierające błonnik i chrom działają najlepiej wówczas, gdy stosując je nie zapominamy o aktywności fizycznej. Same w sobie nie są jednak niebezpieczne, jeżeli więc przestrzegamy zaleceń wystosowanych do nas przez ich producenta, możemy liczyć na naprawdę satysfakcjonujące rezultaty.

Nie każda osoba zmagająca się z wyzwaniem, jakie stanowi proces gubienia zbędnych kilogramów ma jednak czas i ochotę na uprawianie sportu. Każda wie jednak, że to właśnie on pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej, kształtowanie sylwetki i likwidowanie nieestetycznych fałd na brzuchu i udach. Zastąpienie aktywności fizycznej jakimś innym rozwiązaniem nie jest możliwe, nie oznacza to jednak, że próby takie nie są podejmowane. Wiele kobiet sięga zatem po różnego rodzaju preparaty na przeczyszczenie mając nadzieję na to, że przyczynią się one do utraty kilogramów w stopniu wcale nie mniejszym niż szybki marsz.

W użyciu znajdują się dość nietypowe mieszanki ziołowe, które często są sprowadzane z zachodu kontynentu, początkowo można przy tym przyznać, że rezultaty ich stosowania są co najmniej zachwycające. Rzeczywiście, przemiana materii jest szybsza, a waga spada, lekarze podkreślają jednak, że sukces, o którym mówimy w takim wypadku jest jedynie pozorny. Rzeczywiście, trawienie pokarmów odbywa się w imponującym czasie, nie można jednak zapomnieć o tym, że tempo to nie jest korzystne dla naszego organizmu. Wydalane są przecież nie tylko szkodliwe produkty przemiany materii, ale także szereg składników odżywczych, osoby stosujące systematycznie substancje przeczyszczające podpisują więc wyrok na swój organizm. Jego osłabienie nie jest może widoczne natychmiast po rozpoczęciu specyficznej kuracji, wraz z jej postepowaniem staje się ono jednak faktem.

Wykorzystywanie mieszanek ziołowych przyspieszających trawienie w sposób, który nie jest dla nas naturalny ma przy tym jeszcze jeden skutek uboczny. Nie raz owocuje utratą wagi, pozytywne efekty diety przestają być jednak widoczne w tej samej chwili, w której decydujemy się na jej zakończenie. Co więcej, rozregulowany i pozbawiony niezbędnych do jego funkcjonowania substancji organizm nie potrafi już pracować we właściwy sposób, przywracanie go do pożądanego stanu wymaga więc nie raz nie tylko interwencji lekarza, ale również hospitalizacji. Nie zawsze można przy tym liczyć na to, że eksperymenty prowadzone przez nas okażą się w ogólnym rozrachunku niegroźne i pozwolą nam powrócić do pełni zdrowia.