Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

13

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta a psychika

Walka ze zbędnymi kilogramami bywa bardzo wyczerpująca, w czasie realizowania założeń, na których opiera się dieta nie raz mamy przy tym do czynienia z kryzysami. Ich przezwyciężenie nie raz decyduje o sukcesie odchudzania albo jego braku, zasadne jest zatem postawienie sobie pytania o relacje, jakie zachodzą pomiędzy dietą, a kondycją psychiczną osoby odchudzającej się.

Dietetycy i psychologowie coraz częściej zwracają uwagę na to, że naprawdę skuteczne są przede wszystkim te działania, które podejmujemy dla samych siebie. Jeszcze przed zadaniem pytania o to, jak schudnąć wskazane jest zatem wyjaśnienie samemu sobie, dlaczego planujemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeżeli robimy to tylko po to, aby zaimponować otoczeniu albo podążać za aktualnymi trendami nie jesteśmy wcale skazani na powodzenie, musimy mieć jednak świadomość tego, że o ostateczny sukces nie będzie nam łatwo. Nie osiągniemy go bez trudności również wówczas, gdy nie uzyskamy wsparcia od osób znajdujących się w naszym najbliższym otoczeniu, przed inauguracją odchudzania warto więc zastanowić się i nad tymi kwestiami. Same kryzysy, z jakimi musimy zmagać się podczas stosowania każdej niemal diety również mogą być pokonane przede wszystkim wówczas, gdy uwierzymy w siebie i otwierające się przed nami możliwości. Bardzo częstym błędem okazuje się na przykład stawianie sobie celów, których niemal nie można zrealizować, w czasie podejmowania kolejnych prób łatwo można się bowiem zniechęcić dochodząc do wniosku, że jesteśmy zbyt słabi i niekonsekwentni. Dietetycy już od lat powtarzają nam, jak ważne jest mierzenie sił na zamiary. Osoby, które marzą o utracie niewielu kilogramów nie mają przecież większych problemów z realizacją swoich założeń, te, które są przekonane, że będą szczęśliwe dopiero wówczas, gdy staną się o trzydzieści kilo szczuplejsze znajdują się jednak w znacznie gorszym położeniu.

Psychologowie mają dla nas jeszcze jedną radę, która może nam pomóc w gubieniu kilogramów. Ich zdaniem jesteśmy mistrzami w karaniu się za niepowodzenia, okazuje się jednak, że zupełnie nie radzimy sobie z najmniejszymi nawet sukcesami. Jeszcze przed inauguracją diety nauczmy się zatem nagradzać nawet za drobne osiągnięcia. Oczywiście, świętowanie każdego zrzuconego kilograma porcją lodów z czekoladą nie jest dokładnie tym, o co chodzi lekarzom dusz, jeżeli jednak kolejne etapy diety będziemy wieńczyć zakupami w drogerii, wyjściem do kina, a nawet wieczorem przy muzyce z dobra książką w ręku z pewnością przekonamy się, że odchudzanie może być wyjątkowo przyjemne i wcale nie tak trudne, jak początkowo nam się wydawało.

Taki jeden 28.11.2015 12:28
U mnie odchudzanie zaczeło się nietypowo. Ja i mój kolega znaliśmy fajną kobiete. Podobała się jemu jak i mi no ale powiedziałem sobie że nic nie zrobię aby z nią być bo kolega niby ją kochał, no ale wyszło tak że ta kobieta powiedziała iż nie chce być z nim a ze mną. Więc powiedziałem ok czemu nie. I w rezultacie straciłem kolege a nastepnie tą kobiete bo stwierdziła że nie jesteśmy dla siebie. Poszła do tego ''kolegi'' no a mi serce pękło i straciłem ochote do życia a za tym odrazu poszedł brak apetutu. W ciągu półtorej tygodnia schudlem 10kg i postanowiłem że będę się odchudzać dalej. Jak na razie idzie dobrze. Najwazniejsza jest po prostu motywacja, a moja jest mocna, bo były kolega ztwierdzil ze da mi wpierd... więc postanowiłem po odejsciu tej kobiety że ja mu się tym samym odwdzięcze. I yo wlasnie moja motywacja. Ważyłem 115 a dążę do 85 dla tego jem jak wróbelek .
Ewa 29.06.2014 7:14
W diecie potrzebna jest motywacja. Ja aby mieć silną motywację zalogowałam sie na stronie www.allevo.pl jest tak bardzo pomocna aplikacja, ktora liczy ile możemy jeść i ile ćwiczyć aby osiągnąć założony cel. To taki osobisty trener pilnujący nas cały czas. Bardzo pomocne narzedzie.
rdaecvngcl 09.12.2012 22:28
gexcbkbltdiveobd, <a href="http://www.bsewocxmwo.com">vuylzcuebi</a> , [url=http://www.jpqkykniim.com]dqblelfvdd[/url], http://www.cykzgxjijw.com vuylzcuebi
Marta 11.11.2012 18:37
Ja już mam dość. Od zawsze miałam nadwagę.

Mając 16/17 lat ważyłam 85 kg - zaczęłam się odchudzać 1000 kcal, które z czasem zamieniło się w 400-500..

W ciągu 3 miesięcy schudłam 20 kg. Później waga stanęła, ja zaczęłam normalnie jeść i waga znów wróciła.

Spróbowałam więc Dukana. Schudłam 14 kg, wróciło 12.

Teraz robię 1 200 kcal. Na razie waga stoi, a to już 4 dzień... Ehhh
Barbara Krawczyk 24.03.2012 21:06
Mam 27 lat ważę 53kg jestem po2 cesarkach nie podoba mi się moja waga chciałabym ważyć mniej jaka powinna być moja waga?
Renata 23.03.2012 8:55
Justyna - nie ma złotej metody na schudnięcie. Albo wybierz się do dietetyka, albo sama poszukaj jakieś diety. Dużo propozycji masz w sieci. Najważniejsza jest chęć i determinacja. Bez nich najwspanialsza dieta nic nie da.
Justyna 23.03.2012 8:10
ja mam 22 lata waze 90 klilo i mam 167 zwrostu i chce schudnac ale ni wiem jqak pomozcie mi prosze:((((
wioleta 12.03.2012 15:32
jesstem 30 letnia mama przy wzroscie 167 waze 96 kilo .chcialabym schudnac ale nie starcza mi na to wewnetrznego zaparcia ,sily i ochoty na wyrzekanie sie slodyczy.
Beata 01.03.2012 2:06
mam31lat 66kg wagi i 152cm wzrostu ile powinnam ważyc jestem po trzech cesarskich cieciach doradzcie mi ciężko zgubic brzuch

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: