Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

05

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta South Beach

Obecnie coraz więcej osób sięga po sprawdzone, zagraniczne diety, które cieszą się sporą popularnością także w Polsce. Do jednej z bardziej zachwalanych należy dieta South Beach. Jest to dieta znana na całym świecie i chętnie stosowana przez wiele osób w różnym przedziale wiekowym.

Twórcą diety South Beach jest amerykański kardiolog Arthur Agatston. Jego dzieło nie jest jednak typową metodą na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Jest to raczej sposób zdrowego żywienia, który powinniśmy wcielić w życie, by zachować zdrowie i ładną sylwetkę. Najważniejszy w tej diecie jest fakt, że nowy sposób odżywiania się nie jest krótkotrwały. Ta dieta ma na celu wprowadzenie na stałe nowych zasad żywieniowych. Wdrażając w życie zmieniony jadłospis, spożywamy pokarmy w skład których wchodzą produkty ubogie w tłuszcz zwierzęcy, a zawierające tłuszcze pochodzące z ryb, roślin lub orzechów. Dania serwowane podczas stosowania diety zawierają produkty bogate w węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. Dieta South Beach składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich jest najtrudniejszy, ponieważ najbardziej restrykcyjny. Podczas pierwszych dwóch tygodni należy spożywać jedynie niektóre warzywa, ryby, chude mięso oraz chude sery i jajka. W tym okresie spadek wagi będzie szybko zauważalny. W drugim etapie zwiększa się ilość dostarczanych węglowodanów, dlatego też włącza się do jadłospisu więcej warzyw i owoców. Jeśli zatęsknimy za słodyczami, możemy od czasu do czasu skosztować gorzkiej czekolady. Dodatkowym urozmaiceniem na tym etapie stosowania diety jest możliwość spożywania pełnoziarnistego pieczywa. W tym czasie możemy sobie pozwolić na więcej, jednak nasza waga nie będzie spadała już tak szybko jak na początku. Trzeci etap stosowania diety jest przystosowaniem naszego organizmu do nowego systemu żywienia. W tym czasie spożywamy takie produkty, które będziemy przyswajać przez resztę życia.

Zalety diety South Beach

Dieta doktora Arthura Agatstona posiada wiele zalet. Przede wszystkim pozwala utrzymać nasz organizm w dobrym zdrowiu poprzez dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych. Dieta ta pomaga spalić tkankę tuszową, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się piękną sylwetką. W połączeniu z odpowiednią dawką ruchu, ten sposób odżywiania wspomaga sprawność fizyczną, a tym samym poprawia krążenie i pozytywnie wpływa na pracę serca. Dla osób, które chcą schudnąć, a nie umieją tego zrobić ze względu spore wyrzeczenia, ta dieta jest doskonałym rozwiązaniem.

Wady diety South Beach

Naukowcy odkryli niestety, że stosowanie diety może mieć też swoje złe strony, bowiem dieta może przyczyniać się do powstawania udarów mózgu lub miażdżycy (choć to przypadki incydentalne). Poza tym prowadzi ona niekiedy do odwodnienia organizmu i znacznego osłabienia, zwłaszcza w pierwszym etapie jej stosowania.

Przykładowy jadłospis na jeden dzień w pierwszej fazie stosowania diety South Beach

Śniadanie: 2 jajka na twardo, czerwona marynowana papryka, oliwki, zielona sałata
Obiad: gotowana pierś z kurczaka z chudym serem, brokuły
Podwieczorek: garść pistacji
Kolacja: dwa plasterki wędliny, rzodkiewka, sałata lodowa, marynowane pieczarki, pomidor

Więcej informacji na temat diety south beach znajdziesz na stronie:
http://southbeach.c10.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało będziesz pierwsza/y :)

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: