Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

15

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta Cambridge

W gąszczu diet odchudzających i zdrowotnych czasem ciężko znaleźć tę odpowiednią dla siebie. Każda z nich ma zarówno zalety i wady. Najlepiej sięgnąć po taką dietę, która jest dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej. Przykładem może być dieta Cambridge. Jest to trzytygodniowy program żywieniowy odpowiednio dopasowany do potrzeb każdego człowieka.

Jadłospis diety Cambridge

Dietę Cambridge mogą stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni jednak jadłospis jest dobrany indywidualnie do płci, wzrostu i wagi danej osoby. Kobiety mające mniej niż 173 cm wzrostu spożywają trzy posiłki dziennie, natomiast w przypadku mężczyzn oraz kobiet mających więcej niż 173 cm wzrostu liczba ta wzrasta do 4 posiłków na dobę. Dieta Cambridge opiera się głównie na produktach białkowych, a podstawą jadłospisu są sproszkowane zupki. Posiłek składający się z takiej zupy należy przygotować w następujących proporcjach: 1 torebka zupki na 250 ml wody.

Kolejnymi elementami diety są napoje, które przygotowuje się w podobny sposób jak zupki. Oprócz tego spożywa się batony, jednak wyłącznie należące do jadłospisu Cambridge. Mogą to być batony o różnych smakach: żurawinowe, czekoladowe, morelowo-wanilowe, zbożowe o smaku owocowym oraz jabłkowe z rodzynkami. Poza specjalnie przygotowanymi na potrzeby diety napojami należy przyjmować codziennie przynajmniej dwa litry niegazowanej wody mineralnej. W czasie odchudzania zabronione jest spożywanie kalorycznych posiłków napojów oraz alkoholu i produktów zawierających kofeinę. Przy zastosowaniu diety Cambridge dostarczamy naszemu organizmowi ok. 400-500 kalorii dziennie. Dzięki temu możemy w krótkim czasie zrzucić nawet 10 kilogramów.

Zalety diety Cambridge

Podstawową zaletą stosowania tej diety jest możliwość szybkiego zgubienia zbędnych kilogramów w stosunkowo krótkim czasie. Dzięki temu, możemy uzyskać ładną i zgrabną sylwetkę już w trzy tygodnie. Jeszcze jednym atutem jest łatwość i szybkość przyrządzania posiłków.

Wady diety Cambridge

Niestety negatywnych aspektów stosowania tej diety jest więcej niż zalet. Przede wszystkim nie należy ona do najzdrowszych, ponieważ nie dostarcza organizmowi potrzebnych witamin oraz składników mineralnych. Z racji tego, że jest niskokaloryczna, może powodować uczucie zmęczenia. Kolejnym ogromnym minusem jest dosyć duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo, co oznacza, że szybko stracone kilogramy równie prędko powrócą. Stosując tę dietę powinniśmy zrezygnować z wysiłku fizycznego, który może dodatkowo osłabić nasz organizm. Tego typu diety nie powinny być stosowane w przypadku, gdy mamy problemy zdrowotne, bowiem wówczas powinniśmy pamiętać o odpowiednim odżywianiu.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Śmiało będziesz pierwsza/y :)

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: