Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

17

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Indoor cycling - trening idealny

cycling Niezwykle popularnym sportem jest dziś indor Cycling, który to można uprawiać niemalże w każdym klubie na terenie całej Polski i całego świata.

Warto wybrać zajęcia w klubie fitness (np. Fitness Młyn w Krakowie) ponieważ mamy możliwość ćwiczyć tutaj pod okiem fachowego i profesjonalnego trenera, który podpowie adekwatne ćwiczenia, dostrzeże błędy oraz skoryguje je, aby ćwiczenia cechowały się największą skutecznością. Zanim jednak rozpoczniemy zajęcia zastanówmy się, czym właściwie jest indor Cycling, kto może go uprawiać, a także, jakie pozytywne efekty przynosi dla naszego ciała.

Trening plus kolarstwo

Indoor Cycling to nic innego, jak połączenie treningu z treningiem kolarskim, co odbywa się na rowerze stacjonarnym. Dzięki temu trening może odbywać się pod kontrolą wyszkolonego instruktora, zaś dzięki temu, że można używać w czasie ćwiczeń profesjonalnego sprzętu wzrasta jego atrakcyjność a tym samym zwiększa się nasza motywacja do wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo ćwicząc w grupie sprawimy, że zajęcia stają się jeszcze przyjemniejsze i ciekawsze, co sprawia, że zawsze mamy ochotę udać się na te zajęcia. Dodatkowo Indoor Cycling to trening, który nie tylko przynosi nam naprawdę znakomite efekty, ale także trening bezpieczny, w jakim niezwykle rzadko zdarzają się kontuzje. Warto wspomnieć, że trening ten nie obciąża naszych stawów jest pełen energii i dostarcza nam naprawdę wiele radości.

Zalety treningu Indoor Cycling

Trening Indoor Cycling wyróżnia się naprawdę wielką ilością różnorodnych zalet i walorów. Warto więc wymienić kilka z nich aby stały się motywacją do uprawiania tego sportu. W wyniku ćwiczeń mamy do czynienia ze znaczną redukcją tkanki tłuszczowej, ale także następuje poprawa wydolności organizmu. Dodatkowo następuje uelastycznienie naczyń krwionośnych oraz poprawia się siła mięśni, elastyczność wiązadeł i ścięgien. Na pewno sport ten pozytywnie wpływa na odporność naszego organizmu zaś w czasie jego uprawiania wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Sport ten ma także działanie antydepresyjne oraz reguluje poziom cukru we krwi. Zalet jest wiele, dlatego warto go uprawiać.