Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

01

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Jaką formę aktywności fizycznej wybrać?

Pytanie o to, jakie ćwiczenia są najbardziej wskazane dla osób walczących z otyłością pojawia się wyjątkowo często, okazuje się przy tym, że odpowiedź udzielana na nie wcale nie jest jednoznaczna. Dietetycy i lekarze nie mają jednak wątpliwości, co do tego, że najbardziej skuteczny wydaje się szybki marsz, charakterystyczne jest dla niego bowiem to, że pozwala nam chudnąć nie obciążając nas w znaczący sposób. Wiele osób unika ćwiczeń przede wszystkim dlatego, że krępuje się prezentowania swojej mało atrakcyjnej sylwetki szczupłym znajomym. Marsz można trenować bez tego typu ograniczeń, trudno dziwić się więc, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na ten krok. Co ciekawe, marsz można wybrać nawet wówczas, gdy ma się świadomość tego, że kondycja nie jest naszą najmocniejszą stroną. Badania prowadzone przez naukowców potwierdzają, że na tempo, w jakim spalane są przez nas kalorie wcale nie wpływa szybkość poruszania się, ale pokonywana odległość, nie trzeba zatem przemęczać się nadmiernie aby mieć pewność, że nasze starania przynoszą pożądane efekty.

Innym sportem zalecanym osobom zmagającym się z problemem otyłości jest pływanie i jak łatwo się domyślić również ono zdobywa sobie szerokie grono zwolenników. Tu schudnąć pomaga nam przecież nie tylko to, że przemieszczamy się z jednego miejsca w inne, ale i to, że nieustannie musimy pokonywać opór, jaki stawia nam woda. Osoby, które zastanawiają się nad zaletami pływania powinny zresztą pamiętać i o tym, że powszechnie znane są jego walory prozdrowotne. Pływanie poprawia pracę naszych płuc, pozwala również odciążać stawy, które często narażone są na wyjątkowo duże obciążenia z uwagi na naszą otyłość. Wskazane jest zresztą pamiętanie i o tym, że chcąc szybko schudnąć powinniśmy wybierać przede wszystkim te baseny, w których woda nie przekracza dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Oswojenie się z nią wymaga oczywiście nieco czasu, możemy być jednak pewni, że część energii organizm poświęci na ogrzanie naszego ciała, a to z pewnością przyspieszy tempo redukcji tkanki tłuszczowej.

Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na regularne wizyty w miejskim parku lub na basenie. Tempo życia na początku dwudziestego pierwszego wieku bywa zawrotne, a nasza dobra wola nie raz jest skazana na porażkę podczas konfrontacji z codziennymi obowiązkami. Może się wydawać, że osoby znajdujące się w takim położeniu pozbawiają się jakichkolwiek szans na szczupłą sylwetkę, okazuje się jednak, że podobne obawy nie znajdują uzasadnienia. Jeżeli nie mamy czasu na aktywność fizyczną, powinniśmy szukać jej podczas wykonywania obowiązków domowych i zawodowych. Nie jest to proste zadanie, jak się jednak okazuje, nie jest to również zadanie, którego nie da się zrealizować. Zabawa z dziećmi, sprzątanie, praca w ogródku lub odkurzanie salonu, spacery odbywane w czasie przerwy śniadaniowej, a nawet celowe wyjście z pracy nieco później, aby zaistniała konieczność podbiegnięcia, a nie powolnego dojścia do autobusu, to czynności, które nie zabierają nam zbyt wiele czasu, a przecież nie da się zaprzeczyć, że ich wykonywanie skutecznie pozbawia nas nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i sprawia, że z dnia na dzień stajemy się szczuplejsi.