Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

09

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta kapuściana

Dieta kapuściana
Czas trwania: 7 dni
Chudniemy: 3 - 6 kg

kapuściana

Chudnąć można na wiele sposobów, nie dziwi zatem to, że zdaniem wielu osób znacznie większym wyzwaniem okazuje się nie utrata, ale utrzymanie niskiej wagi. Zanim jednak zaczniemy martwić się tym, co robić, aby uniknąć efektu jo-jo, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co zrobić, aby szybko i w miarę bezboleśnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Sposobów pozwalających na zrealizowanie tego celu jest wiele, jednym z nich jest zaś dieta kapuściana.

Dlaczego warto stosować dietę kapuścianą?

Dieta kapuściana zaliczana jest do tych, które możemy określać mianem nie tylko skutecznych, ale również zdrowych, gdy więc mówimy o jej zaletach, tej zwyczajnie nie możemy zakwestionować. Rzeczywiście, kapusta jest bogata w witaminę C, która nie tylko przyspiesza metabolizm, ale również chroni nas przed wiosennymi przeziębieniami, mówimy przy tym o warzywie bogatym w posiadającą zbawienny wpływ na naszą urodę witaminę A. Nie wolno zapominać i o tym, że kapusta jest cennym źródłem błonnika, a więc składnika, którego poszukuje każda chyba osoba chcąca pozbyć się nadwagi. Błonnik przyspiesza metabolizm, a jednocześnie umożliwia skuteczną walkę z uczuciem głodu, jest zatem prawdziwym wybawieniem dla tych osób, które nie radzą sobie z pokusą podjadania pomiędzy posiłkami. Na zalety diety kapuścianej powinny zwrócić uwagę i te osoby, które marzą o utracie zbędnych kilogramów, a jednocześnie nie mają wcale ochoty na zbyt długi pobyt w kuchni. Przygotowanie zupy kapuścianej jest wyjątkowo proste, a ponieważ jest to warzywo, które nie psuje się zbyt szybko, można przygotowywać jej całkiem spore porcje.

Co jeść podczas diety kapuścianej?

Podstawą diety kapuścianej jest oczywiście zupa powstająca dzięki wykorzystaniu kapusty włoskiej lub białej, cebuli, papryki, selera, pomidorów i przypraw. Zupę robi się szybko, praktycznie nie wymaga ona nawet mieszania, a jej skład sprawia, że mamy do czynienia z daniem nie tylko zdrowym i sycącym, ale również wyjątkowo smacznym. Sama dieta bazuje na zupie, którą należy jeść zarówno na śniadanie, jak i na obiad, mylą się jednak osoby przekonane o tym, że na tym kończą się dopuszczalne produkty. Zgodnie z zaleceniami dietetyków kapuściany pomysł na odchudzanie składa się codziennie z pięciu posiłków, w czasie których możemy spożywać zarówno lekkie owoce (nie wolno nam sięgać po tuczące banany), jak i warzywa (w tym i pieczone ziemniaki). Wskazane są również duże ilości wody mineralnej i gorzka herbata, a także rezygnacja z soli, która spowalnia tempo przemiany materii. Zarówno w prasie poradnikowej, jak i na wielu portalach internetowych można zresztą znaleźć przykładowe jadłospisy zawierające plan posiłków spożywanych w ciągu siedmiu dni diety. Wiele osób odchudzających się uważa, że są to przede wszystkim wskazówki, a nie wytyczne, którymi należy się bezwzględnie kierować, jak jednak można się przekonać, taka postawa jest w stanie przynieść nam znacznie więcej strat niż korzyści. Tylko ścisłe trzymanie się zaleceń jadłospisu gwarantuje nam, że tracić kilogramy nie pozbędziemy się jednocześnie witamin i niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu składników mineralnych.

Wady diety kapuścianej

Korzystając z odchudzających właściwości diety kapuścianej nie możemy nie zauważyć tego, że dieta ta jest dość monotonna, właśnie powtarzalność posiłków jest więc uważana za jej największą wadę. Zdecydowana większość osób odchudzających się jest oczywiście w stanie przejść do porządku dziennego nad tym problemem, niekiedy mamy jednak również do czynienia z osobami, które nie kończą diety właśnie dlatego, że ich organizmy dają im bardzo wyraźnie do zrozumienia, że mają już dosyć kapusty. Wiele osób uważa, że wadą diety kapuścianej jest i to, że nie jest to dieta-cud. W ciągu tygodnia można dzięki niej schudnąć od trzech do sześciu kilogramów, trudno jednak oczekiwać bardziej spektakularnych efektów. Poza tym, nie jest to dieta dostarczająca organizmowi wszystkich witamin i minerałów niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania, a to z kolei oznacza, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które można stosować jedynie raz na jakiś czas, a nie przez dłuższy okres.

Tutaj możesz zakupić dietę kapuścianą w tabletkach -> Dieta Kapuściana Magic

Więcej informacji na temat diety kapuścianej znajdziesz na stronie:
http://www.dietakapusciana.net

Zuza 29.03.2015 20:31
Osobiście polecam Magic Kaps, które stosuje od 3 tygodni. Jest to bardzo wygodna dieta. Zrezygnowałam ze smażeniny i ograniczyłam słodycze. W moim przypadku, a mam bardzo wolna przemianę materii zrzuciłam już 2 kilogramy. Jeżeli ktoś chce to robić wolno i bezpiecznie to bardzo polecam:)

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: