Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

01

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta owocowa

Pojęcie dieta odchudzająca kojarzy się większości z nas, z mało przyjemnym jadłospisem. Do tego, sporo kłopotów przysparza również konieczność samodzielnego przygotowywania określonych potraw. Jest to zazwyczaj bardzo czasochłonne, a nie każdego z nas stać na taki "luksus". Dlatego też, coraz większą popularnością cieszą się tak zwane diety monotematyczne lub jak kto woli – jednoskładnikowe. Przykładem takiego programu dietetycznego, jest między innymi dieta owocowa.

Czym jest dieta owocowa?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta owocowa składa się w głównej mierze z owoców. Można zatem przypuszczać, że jest ona dość smaczna, co przemawia na jej korzyść. Dieta ta charakteryzuje się również prostotą, wszak jej jadłospis opiera się na owocach we wszelkiej ich postaci. Nie musimy więc martwić się o to, czy starczy nam czasu na przygotowanie określonych posiłków lub czy w naszej lodówce znajdują się potrzebne do ich przyrządzenia składniki. Jak jeszcze można scharakteryzować ten program dietetyczny? Otóż dieta owocowa, stosowana z umiarem, jest także zdrowa, gdyż owoce (szczególnie w postaci surowej) – jakie wchodzą w jej skład – są bogatym źródłem wielu niezbędnych minerałów i witamin.

Jak się stosuje dietę owocową?

Wiedząc już, czym charakteryzuje się dieta owocowa, należy sobie zadać pytanie o to, jak stosować dietę owocową? Zagadnienie to nie wymaga zbytniej filozofii. Aby zastosować dietę, o jakiej mowa, wystarczy spożywać WYŁĄCZNIE OWOCE, przez okres kilku dni – od 2 do 5. Przez ten okres czasu, rezygnujemy, zatem z wszelkich innych potraw. Drugi składnik naszej diety to woda. Codziennie powinniśmy wypić co najmniej 1,5 litra wody niegazowanej bądź tak zwanej naturalnej wody mineralnej średniozmineralizowanej. W trakcie trwania diety, nie wolno nam sięgać po żadne inne napoje (!). Dieta owocowa to taki program dietetyczny, który w zasadzie może stosować każdy zdrowy człowiek, bez ograniczeń wiekowych czy pod kątem płci. Jeśli jednak, przebyliśmy niedawno poważniejszą chorobę lub jesteśmy w podeszłym wieku, lepiej skonsultować jej zastosowanie z lekarzem. Niektórzy zarzucają diecie owocowej – monotonię. Można jej jednak uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy po prostu "mieszać" owoce, po które sięgamy. W ten sposób, codziennie możemy dostarczać swojemu ustrojowi owoców, a jednocześnie urozmaicać sobie jadłospis, poprzez włączanie do niego codziennie innych owoców a także ich niektórych przetworów typu: jogurty owocowe, sałatki owocowe lub też owoce duszone, gotowane lub pieczone.

Zalety diety owocowej

Jakie są zalety diety owocowej? Przede wszystkim, otrzymujemy potężny zastrzyk witamin, o które, na co dzień jest nam niezwykle trudno. Po drugie, wraz z surowymi owocami, dostarczamy naszemu organizmowi tak zwanego błonnika pokarmowego. Jest to substancja, która nie tylko ogranicza nasz apetyt, ale działa też na nasz układ krwionośny, pokarmowy, a nawet hormonalny. Dieta owocowa pozwala również naszemu ustrojowi pozbyć się zalegających w nim szkodliwych toksyn. Oczyszczony w naturalny sposób organizm, o wiele lepiej funkcjonuje a my, nie tylko czujemy się lżejsi, ale stajemy się również, bardziej optymistyczni i pełniejsi energii. Poza tym dieta owocowa pozwala nam stracić nawet do 4ech kilogramów, przez cały okres jej trwania, co z pewnością odczujemy i zostanie zauważone przez otoczenie.

Dieta owocowa i jej wady

Czy zatem, oznacza to, że dieta owocowa, nie wiąże się z żadnymi wadami? Nie jest to niestety do końca prawdą. Dlaczego? Ponieważ, jak każda dieta jednoskładnikowa, również i omawiana "owocówka" wiąże się z dużo mniejszym zaopatrzeniem nas w energię, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania. Z tego też względu, jeśli chcemy z niej skorzystać, najlepiej zrobić to w czasie wolnym od cięższych zajęć fizycznych jak i umysłowych, nie można jej również stosować jednorazowo dłużej niż 5 dni. Nie powinny jej w żadnym wypadku stosować kobiety w ciąży.

Słowem podsumowania

Dieta owocowa to jak widać, dość smaczny sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Mimo, iż niektórzy twierdzą, że jest to dieta, która z pewnością związana jest z efektem jo-jo, wcale nie musi tak być. Wystarczy, że będziemy po nią sięgać przez kilka miesięcy systematycznie na przykład, co weekend. Dzięki temu nie tylko utrzymamy jej efekty, ale jednocześnie będziemy tracić kolejne kilogramy w zupełnie zdrowy i bezpieczny dla nas sposób.

Gosia 11.02.2013 22:00
Dieta nie może opierać się na samych owocach!!! Śniadanie powinno być z 2 kromkami ciemnego chleba bez masła ale z chudą wędliną lub białym serkiem ( żółty odpada ) Drugie śniadanie jogurt naturalny i owoc lu 2 owoce. Obiad normalnie ale mniejsze porcje niż zwykle. Podwieczorek 2 dowolne owoce i jogurt naturalny. Kolacja sałatka warzywna bez oleju.

Pić dziennie 1,5% litra wody i przeżucić się na zieloną herbatę.
pittek75 11.10.2012 19:37
moja córka chce schudnąć z 5 kg . w tydzień czy to możliwe chociaż ma dopiero 13 lat .
monika 15.03.2012 19:54
Moim zdaniem stosując samą dietę owocową (to znaczy dwa dni diety, a potem powrót do normalnego odżywiania) nic nie zrzucisz. Natomiast jeśli połączysz dietę owocową z jakimś racjonalnym odżywianiem przez resztę dni tygodnia, np. dieta 1500 kcal, albo po prostu dieta mż, wtedy... kto wie :)
Anonimowa 15.03.2012 19:05
Czy przez stosowanie jej 2 dni, można coś zrzucić jeśli stosujemy ja przez miesiąc ?

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: