Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

13

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta bananowa

banan Wśród wielu diet, które zyskały sobie uznanie na początku dwudziestego pierwszego wieku nie brakuje takich, które sprawiają wrażenie skutecznych nawet pomimo tego, że naukowcy mają na ten temat inne zdanie. Ich stosowanie może przyczynić się do obniżenia wagi i poprawy wyglądu fizycznego, należy jednak liczyć się z tym, że zadawalające efekty wcale się nie pojawią, a my zostaniemy skonfrontowani z poważnymi problemami ze zdrowiem. Wśród diet tego typu szczególną popularnością cieszy się japońska dieta bananowa.

Historia diety bananowej

Dietę bananową zawdzięczamy Japończykom, a przede wszystkim – bardzo znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni śpiewaczce operowej Kumiko Mori. Kumiko znana jest nie tylko jako kobieta obdarzona fantastycznym głosem, ale również jako dama słusznej postury, gdy więc śpiewaczka ogłosiła, że udało się jej pozbyć siedmiu kilogramów jedynie dzięki temu, że jadła banany, informacja taka musiała wywołać duże poruszenie i zainteresowanie. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu dieta szybko opuściła Japonie, a chętnych zainteresowanych jej stosowaniem nie zabrakło na wszystkich kontynentach.

Rodzaje diety bananowej

Dieta bananowa nie jest monolitem, a świat obiegły jej liczne modyfikacje. Stosunkowo najbardziej bezpieczna wydaje się tak zwana poranna dieta bananowa. Jej podstawowa zasada mówi o tym, aby codziennie rano zjadać jednego banana popijając go przegotowaną wodą. Kolejne posiłki możemy już jeść zgodnie z naszymi upodobaniami, choć oczywiście nie zaszkodzi, jeżeli w czasie stosowania diety będziemy wystrzegały się chipsów, lodów oraz nadmiernej ilości słodyczy. Stosując poranną dietę bananową warto pamiętać również o piciu przynajmniej dwóch litrów wody mineralnej dziennie, a także o zasadzie mówiącej o tym, by ostatni posiłek jeść przed godziną dwudziestą. Postępując w ten sposób w ciągu miesiąca można schudnąć nawet siedem kilo, atutem porannej diety bananowej jest zaś i to, że nie pozbawia ona organizmu wartości odżywczych.

Zdecydowanie bardziej radykalna, a tym samym również o wiele mniej bezpieczna, wydaje się być dieta bazująca na musli bananowym. Przyrządza się je łącząc ze sobą pół banana, trzy łyżki płatków owsianych oraz szklankę jogurtu naturalnego i spożywa nie tylko na śniadanie, ale również na obiad i kolację. Uzupełnieniem diety jest co najmniej półtora litra wody naturalnej, a także niewielkie jabłko jedzone tak na drugie śniadanie, jak i na podwieczorek, dietę tę można stosować przy tym jedynie przez siedem dni. Osoby, które zalecają bananowe musli podkreślają, że można dzięki niemu zrzucić w tydzień nawet siedem kilo, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że skutkiem ubocznym takiej diety może okazać się trudny do zniwelowania efekt jo-jo.

Najbardziej radykalna wersja diety bananowej może być stosowana zaledwie przez trzy dni, a niektórzy lekarze i dietetycy są zdania, że czas jej trwania jest i tak o trzy dni za długi. Bazuje ona na jedzeniu w ciągu dnia trzech bananów i piciu trzech szklanek mleka, a osoby, które ją stosowały uważają, że można dzięki niej stracić nawet trzy kilogramy. Niestety, po raz kolejny wypada zwrócić uwagę na to, że wspomniane kilogramy bardzo szybko można również „odzyskać”, a to sprawia, że do diety wypada podchodzić z dużą ostrożnością.

Czy decydować się na dietę bananową?

Nawet najwięksi przeciwnicy diety bananowej nie mogą zaprzeczyć temu, że te dość kaloryczne owoce nie są pozbawione zalet. Banany są bogate tak w witaminę B, jak i witaminę C, dostarczają organizmowi jodu, wapnia i magnezu, a także pozwalają na zaspokojenie głodu na dłuższy czas. Niestety, opieranie diety wyłącznie na tych owocach nie znajduje żadnego uzasadnienia naukowego, a jeżeli decydujemy się na jedzenie wyłącznie bananów przez dłuższy czas, powinniśmy spodziewać się nie atrakcyjnej wagi, ale raczej problemów ze zdrowiem. Stosunkowo bezpieczna wydaje się zatem przede wszystkim poranna dieta bananowa, która może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które wyrabiają dopiero w sobie dobre nawyki żywieniowe. Jej bardziej radykalne wersje należy jednak stosować z daleko posuniętą ostrożnością, nie warto bowiem zabiegać o chwilowy spadek wagi połączony z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Mirabellka974 14.06.2017 9:18
Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka
Mirabellka 25.05.2017 13:00
I7 Najistotniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech sobie wpisze w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka
Jenita 16.06.2016 6:10
Yep Chris you got that right. But you know, there are a few fields where this might be a serious advantage. Business, government, and education have needs involving shared content, applications, and mobility. Now if there would only be some way to get unsuspecting consumers to pay for the privilege of working out the bu;&2#8&30gs#8230;
www.nazwane.com.pl 24.02.2016 13:20
dobre porady, skorzystam na pewno!
beka z marzeny 10.03.2013 16:15
2zł dziennie ale mi wydatek hahahaha, matko swieta polaczki biedaczki wezcie sie ogarnijcie, 2zl dziennie a bycie zdrowszym, nie lepiej pic syfy z kranu zamiast wydac smieszne 2zl
Anka 18.11.2012 22:37
Byłam na diecie 7 dniowej ale tylko 6 dni i schudłam nieco ponad 3 kg (tuż prze okresem). Teraz zabieram się za 30 dniową :)
Ewelinka 15.09.2012 8:54
Dziewczynki mam pytanko czy ktoras z Was stosowala ta diete bananowa?i jakie mialyscie efekty?
Maja 06.07.2012 7:46
Przeczyszczanie organizmu,jakie stosuje Marzenka jest niestety tylko i wyłącznie przeczyszczaniem. Owszem,jest zdrowe i od czasu do czasu potrzebne organizmowi,ale wątpię,żeby przyniosło jakieś konkretne rezultaty. W moim przypadku nie przyniosło,albo może mój organizm już przyzwyczaił się do takiej ilości wody. ;))
A co do wody z kranu,to u nas,na Mazurach wręcz do tego zachęcają,twierdząc,że jest to jedna z najzdrowszych metod.
Ja aktualnie stosuję dietę węglowodanowo-białkową 9 dni zwaną OnZ. I jest nieźle! Poza tym oczywiście obowiązkowe regularne ćwiczenia i może (w końcu!) dojdę do tych wymarzonych 49 kilo.
Powodzenia kobietki!
Agnieszka 28.06.2012 13:57
Marzenka mam pytanie? Czy da się właśnie tak schudnąć bo ja ważę 55 kilo i muszę schudnąć jak najszybciej.
Klaudia 12.06.2012 21:56
zdrowiej pić wodę mineralną, a nie źródlaną =]

Dodaj komentarz

Imię
Email
Komentarz
Weryfikacja: