Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

01

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Błonnik w tabletkach

Lekarze, którzy zajmują się zawodowo pracą z osobami znajdującymi się na diecie nigdy nie zalecają głodzenia się jako sposobu na gubienie zbędnych kilogramów. Zgadzają się jednak z tym, że często jemy za dużo i nie ukrywają, że powinniśmy podejmować próby mające na celu opanowanie tego złego nawyku. Kiedy sama silna wola nie jest wystarczająca, a kolejne wysiłki kończą się niepowodzeniem możemy sięgnąć po błonnik w tabletkach albo preparaty posiadające jego duże ilości.

Ten najczęściej spotykany składnik preparatów wspierających odchudzanie często uważany jest również za składnik najbardziej bezpieczny. Błonnik nie ma szczególnie istotnych wartości odżywczych, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że okazuje się prawdziwym wybawieniem dla tych osób, które mają problemy z właściwą przemianą materii. Jego najważniejsze zadanie polega na wiązaniu znacznych ilości wody, a ponieważ ta ostatnia pęcznieje w żołądku przyczyniając się do rozciągania jego ścianek, osoba zmagająca się z nadwagą może w końcu odczuwać rzeczywiste uczucie sytości. Stan ten nie pomoże oczywiście tym z nas, dla których podjadanie między posiłkami stało się nawykiem i nie ma już nic wspólnego z potrzebą zaspokajania głodu, może być jednak zbawienne wówczas, gdy nadwaga była wynikiem zbytniego folgowania swojemu organizmowi i zaspakajania głodu poprzez spożywanie produktów wysoko kalorycznych.

Błonnik w szczególny sposób zalecany jest osobom, które zrzucają zbędne kilogramy prowadząc życie wypełnione obowiązkami. Osoby takie głód łapie zazwyczaj w centrum miasta albo w biurze, w miejscach tych zaś nie sposób zaspokoić go jedząc jogurty lub owoce. Znacznie bardziej prawdopodobna jest wizyta w barze szybkiej obsługi albo spotkanie przy automacie ze słodyczami, krok taki nie jest zaś szczególnie pożądany wówczas, gdy realizuje się marzenie o pięknej sylwetce. Stosowanie błonnika nie niesie za sobą ryzyka utraty zdrowia, przyjmując preparaty zawierające ten składnik powinniśmy jednak pamiętać, że wiąże on nie tylko wodę. Po zażyciu błonnika warto przynajmniej na dwie godziny wstrzymać się z przyjmowaniem innych leków, składnik ten może bowiem opóźniać proces ich wchłaniania odbijając się niekorzystnie na procesie leczenia. Przedawkowanie błonnika zazwyczaj skutkuje bólami brzucha i biegunkami, osoby, które opierają na nim proces gubienia zbędnych kilogramów powinny przy tym systematycznie upewniać się, że ich organizmowi nie brakuje żelaza.