Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

12

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta grejpfrutowa

grejpfrut

Odchudzanie wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z restrykcjami żywieniowymi oraz odmawianiem sobie wszelkich przyjemności jedzeniowych. Oczywiście jest w tym wiele z prawdy. Jednakże istnieją takie diety, które uprzyjemniają nam odchudzanie, gdyż są po prostu smaczne. Jedną z nich jest tak zwana dieta grejpfrutowa.

Raz dwa trzy --- grejpfruty na start!

Diety jednoskładnikowe obiecujące niesamowite efekty to niemal standard w „branży odchudzania”. Chętnie sięgają po nie osoby zdesperowane, które po raz kolejny wchodząc na wagę nie widzą rezultatów swoich wysiłków. Jednakże dieta grejpfrutowa – mimo swej nazwy – nie ogranicza się jedynie do spożywania przez określony czas wyłącznie tych cytrusów. Menu które proponują jej twórcy uwzględnia jedynie włącznie do codziennej diety na okres dwóch tygodni takich elementów jak:

  • sok z grejpfruta;
  • owoców grejpfruta.

Dlaczego akurat ten cytrus stał się „bohaterem” diety? Przemawia za tym wiele jego właściwości. Przede wszystkim grejpfrut przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po drugie owoce te sprawiają, że dłużej czujemy się syci po posiłku. Ponadto grejpfruty pomagają uzupełnić niedobory witamin z grupy: B oraz witaminy: C, E i P. Są one również doskonałym naturalnym źródłem energii. Poza tym grejpfrut obniża poziom cholesterolu. Sporą zaletą tych cytrusów jest również fakt, że wspomagają przemianę materii.

Dieta grejpfrutowa – zasady

Zasady tej diety są szalenie proste. Po pierwsze musimy wyeliminować z diety takie składniki pokarmowe jak: potrawy smażone, czerwone mięso, tłuszcze, sól. W ich miejsce stosujemy zaś: białe mięso, ryby, warzywa, pełnoziarniste pieczywo.

Diecie tej towarzyszy również jedna prosta zasada żywieniowa. Zgodnie z nią: jemy 3 główne posiłki oraz 2 razy przekąski. Takie równomierne rozłożenie jedzenia, dostarcza organizmowi odpowiednią ilość energii. Wpływa też na uczucie sytości w ciągu całego dnia.

Jeśli chcemy utrzymać osiągniętą wagę, powinniśmy zasadę tą przestrzegać również po ukończeniu diety.

Miejsce na grejpfruta

Dieta grejpfrutowa przewiduje dwa różne jej warianty. Pierwszy z nich to połówka cytrusa lub pół szklanki niesłodzonego soku z grejpfruta – spożywane po lub w trakcie posiłku. Drugi wariant diety to z kolei sięganie po cytrusa lub sok z niego 2-3 razy dziennie w charakterze przekąski.

Grejpfrut nie dla każdego

Niestety dieta ta – mimo że uznana za bezpieczną – nie jest taką dla każdego. Szczególnie uważać muszą osoby, które zażywają leki: antyalergiczne lub antydepresyjne. Aby więc dieta grejpfrutowa nie stanowiła dla nas zagrożenia, powinniśmy wcześnie skonsultować jej zastosowanie z naszym lekarzem prowadzącym.

Efekty diety

Jak twierdzą twórcy tego dość smacznego przepisu na odchudzanie, w trakcie 2-óch tygodni możemy stracić kilka kilogramów. Jednakże dieta grejpfrutowa to nie tylko gwarancja szczupłej sylwetki. To również sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia.

Więcej informacji na temat diety grejpfrutowej znajdziesz na stronie:
www.dietagrejpfrutowa.info

Agnieszka 18.03.2016 12:45
Stosowałam dietę grejpfrutową przez tydzień. Naprawdę szybko spala tłuszcz. Odżywiałam się bardzo rygorystycznie, znalazłam jadłospis tu www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/jak-schudnac-w-tydzien-6346.html

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: