Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

17

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Olej lniany dla odchudzających się

Dobroczynne właściwości lnu dla nikogo nie powinny być tajemnicą. Już w czasach starożytnych wykorzystywano go nie tylko po to, aby przygotować z niego wygodne ubrania, powszechnie znane były bowiem również właściwości prozdrowotne lnu. Hipokrates radził picie oleju lnianego osobom, które miały problem z bólami brzucha i częstymi biegunkami, do myślenia daje zaś i to, że nawet późniejsza medycyna nie odwróciła się od lnu, choć zapomniała przecież o wielu innych skutecznych rozwiązaniach stosowanych w czasach starożytnych. Od niedawna możemy jednak usłyszeć nie tylko o właściwościach prozdrowotnych oleju lnianego, ale również o tym, że może on pomagać osobom odchudzającym się. Informacja ta brzmi dość nieprawdopodobnie, okazuje się jednak, że nie jest wcale wymysłem zwolenników cudownych diet.

Dlaczego olej lniany jest skuteczny?

Osoby, które mają wątpliwości, co do skuteczności oleju lnianego w walce z nadmiarem kilogramów posiadają dość solidne argumenty, którymi popierają swoje wywody. To, że tłuszcz może pomagać w zwalczaniu tkanki tłuszczowej brzmi przecież na tyle niewiarygodnie, że naprawdę trudno traktować taką informację poważnie. Tymczasem naukowcy nie widzą w tym nic dziwnego przypominając niedowiarkom, że blisko dziewięćdziesiąt procent składu omawianego tu oleju to nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy omega 3, których działanie prozdrowotne zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość i szeroko omówione przez periodyki naukowe. Olej lniany pity regularnie zmniejsza ryzyko miażdżycy i zawału serca, nie pozostaje przy tym obojętny również dla naszego układu trawiennego.

Czego oczekiwać od oleju lnianego?

Chyba największą zaletą oleju lnianego jest to, że przyspiesza on metabolizm, a co za tym idzie sprawia, że procesy, od powodzenia których uzależniamy skuteczne odchudzanie, przebiegają zdecydowanie sprawniej. Istnieje jednak szereg innych naturalnych specyfików pozwalających na regulację metabolizmu, jak zatem słusznie przypuszczamy olej lniany ma i inne zalety, których nie mogą nie docenić osoby odchudzające się. Na liście tej znajduje się między innymi oczyszczanie wątroby, odtłuszczanie jej, a także przyspieszenie produkcji żółci niezbędnej podczas trawienia pokarmów, a także zwiększenie aktywności karnityny, którą osoby na diecie często dostarczają sobie w postaci tabletek. Olej lniany zapewnia przy tym poczucie sytości, o którym podczas wielu diet nie ma mowy. Dzieje się tak na skutek obecności w jego składzie błonnika, który zawsze zalecany jest pacjentom zmagającym się z nadmiernym apetytem. Osoby sięgające po olej lniany i stosujące go zgodnie z zaleceniami producenta, mogą zatem liczyć, że gubienie zbędnych kilogramów przyjdzie im z większą łatwością niż miało to miejsce do tej pory.

Więcej informacji na temat oleju lnianego znajdziesz na stronie:
http://www.olejlniany.net.pl