Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

04

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta jogurtowa w pigułce

Problem nadwagi pojawia się u coraz większej liczby przedstawicieli naszego społeczeństwa. Są wśród nich zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież a nawet dzieci. Przyczyną tego stanu rzeczy są przede wszystkim niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz siedzący tryb życia. Łatwo temu jednak zaradzić. Wystarczy włączyć do planu dnia nawet najmniejszą ale regularną aktywność fizyczną. Poza tym, trzeba wybrać idealną dla siebie dietę odchudzającą. Jedną z nich jest tak zwana dieta jogurtowa.

Zalety diety jogurtowej

Ten program odchudzający trwa 2 tygodnie czasu i obiecuje nam utratę wagi do 6kg. Jednakże to nie jedyne plusy tej diety. Otóż w trakcie jej trwania, uzupełniamy w pewien sposób uzupełnić niedobory wapnia, fosforu oraz białka. Poza tym dieta jogurtowa zapewnia nam również doskonałe samopoczucie przez cały okres jej trwania. Jej sporą zaletą jest także całkowite bezpieczeństwo, ponieważ dieta ta – mimo swej nazwy – nie należy do jednoskładnikowych. Oznacza to w praktyce, że dostarcza nam prócz wapnia, fosforu i białka, wiele innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego ustroju składników. I co najważniejsze stosując dietę jogurtową, nie odczuwamy wzmożonego głodu.

Jak to działa?

W bardzo prosty sposób. Podstawą w tej diecie, jest codzienne spożywanie określonej ilości jogurtów. Mogą to być zarówno jogurty naturalne, jak i owocowe. Nie ma przy tym znaczenia czy są to produkty niskotłuszczowe czy nie. Najważniejsze jest, by znalazły się w diecie każdego dnia i przy każdym posiłku. Ich regularne dostarczanie do organizmu sprzyja przyspieszeniu przemiany materii. W diecie tej pojawiają się również warzywa i owoce, co z kolei ma spore znaczenie jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu z toksyn i innych ubocznych produktów. Już zaledwie po kilku dniach jej stosowania, możemy z powodzeniem zauważyć, że nasze samopoczucie staje się dużo lepsze, a my sami nieco lżejsi.

Jadłospis

Jego budowa jest zaskakująco prosta. Wystarczy bowiem do każdego posiłku – a powinno ich być 5 równomiernie rozłożonych w czasie – włączyć 150g jogurtu. W naszej diecie powinny ponadto znaleźć się: gotowane mięsa, dużo warzyw typu: pomidory, papryka, kalafior, biała kapusta i owoców typu: jabłka, awokado, grapefruity, mandarynki; ryby; chuda wędlina – drobiowa lub z indyka.

Zamiast podsumowania

Dieta jogurtowa to bardzo dobry sposób na szybką i bezpieczną utratę nadmiaru kilogramów. Może po nią sięgać każdy, kto chce wygrać swoją walkę z kilogramami. Nie pozwala ona na uciążliwe uczucie głodu a przy tym jest smaczna i naprawdę lekka. Jeśli dodatkowo włączymy do tego programu odchudzającego aktywność fizyczną, uzyskane efekty mogą zaskoczyć nawet nas samych.

Weronika 22.08.2014 20:02
Mam 12 lat. Mysle, ze powinnam chociaz troszevzke schudnac. Ta dieta bedzie najbezpieczniejsza chyba.Dzieki, zobacze Ci sie sprawdzi.

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: