Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

12

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Domowe soki z wyciskarki

W ciągu dnia człowiek powinien dla zdrowia wypić co najmniej 2 litry płynów, dowolnego pochodzenia. Zwykła woda nie jest jednak zbyt apetyczna, z kolei słodkie napoje są pozbawione wartości odżywczych i zawierają mnóstwo cukru. Dlatego ciekawą alternatywą są świeżo wyciskane soki.

domowe soki

Szklanka zdrowia z samego rana

Zdrowy i pożywny napój nie tylko dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości płynów, ale też może stanowić doskonałe uzupełnienie pełnowartościowego śniadania. Do soku można wykorzystać orzeźwiające cytrusy, soczyste jabłka i gruszki czy też warzywa, które są prawdziwą bombą witaminową. Warto wyrobić sobie nawyk picia takiego napoju codziennie rano, dzięki czemu już na starcie dnia można dostarczyć swojemu organizmowi mnóstwo witamin i mikroelementów. 

Odpowiedni sprzęt

Do wykonania świeżo wyciskanego soku niezbędny jest odpowiedni sprzęt, można też kupować napój w sklepie, jednak soki jednodniowe są bardzo drogie. Na szczęście obecnie można przebierać w ciekawych artykułach tego typu, szczególnie jeśli interesują nas wyłącznie soki z cytrusów. Pomarańcze czy grejpfruty stosunkowo łatwo wycisnąć, dlatego można w tym celu skorzystać z ręcznej wyciskarki, zaopatrzonej w pneumatyczną rączkę ułatwiającą cały proces. Nieco droższym rozwiązaniem będzie elektryczna wyciskarka do cytrusów, jednak jej obsługa nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku. Niestety, standardowe wyciskarki zatrzymują w filtrze cały miąższ, który jest pełen błonnika i witamin.

Wyciskarki wolnoobrotowe

Od kilku lat prawdziwą furorę na polskim rynku robią wyciskarki wolnoobrotowe, które stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla tych standardowych, ale też do sokowirówek. W sprzęcie wolnoobrotowym bowiem można wyciskać sok nie tylko z cytrusów, ale też z warzyw, w tym z marchewki, buraka i innych, twardych warzyw oraz owoców. W przeciwieństwie do standardowych sokowirówek w wyciskarkach wolnoobrotowych wałek ślimakowy porusza się bardzo wolno, dzięki czemu możliwe jest wytłoczenie soku z całego produktu, również z pestek oraz miąższu. Dzięki temu gotowy napój jest prawdziwą bombą witaminową, a do kosza trafiają same bezwartościowe resztki owoców. W poszukiwaniu ciekawego sprzętu tego typu warto zajrzeć na stronę https://hurompolska.pl/, gdzie dostępna jest prezentacja popularnej wyciskarki wolnoobrotowej. Produkt, mimo że droższy niż standardowe wyciskarki, jest wart swojej ceny, dlatego jego zakup z pewnością szybko się zwróci. Wystarczy poczytać pozytywne opinie w internecie, dotychczasowi użytkownicy wyciskarek wolnoobrotowych piszą o nich w samych superlatywach.