Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

01

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta Dukana dla przeciwników liczenia kalorii

Choć nie brakuje kobiet zabierających ze sobą zawsze i wszędzie tabele kaloryczne, zdecydowana większość z nas nie ukrywa, że nie odczuwa szczególnej satysfakcji zmuszana do liczenia wartości kalorycznej każdego spożywanego posiłku. Jeszcze niedawno przekonywano nas o tym, że taka postawa jest nieprzemyślana i naiwna, a każdy, kto chce schudnąć, powinien wiedzieć, jaka jest wartość odżywcza jedzonych przez niego posiłków. Dziś jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że zależność pomiędzy spożywanymi przez nas kaloriami, a utratą wagi nie jest wcale aż tak oczywista. Ciesząca się obecnie niezwykłą popularnością dieta Dukana zakłada, że to nie kalorie, ale składniki odżywcze mają największy wpływ na wagę ciała osób, które zmagają się z nadmiarem zbędnych kilogramów. Jej twórca, doktor Pierre Dukan, radzi zatem, abyśmy odłożyły tabele kaloryczne na półkę, a zamiast tego zastanowiły się nad tym, czy w naszych posiłkach nie ma zbyt dużo tłuszczów i węglowodanów. Dieta Dukana często określana jest mianem diety białkowej, osoby, które wcielają ją w życie zobligowane są bowiem do koncentrowania się przede wszystkim na tych pokarmach, które zawierają ten składnik.

Dieta białkowa składa się z czterech faz, przystępując do niej musimy więc zdawać sobie sprawę z tego, że pewne restrykcje związane z odżywianiem będą nas obowiązywać już do końca życia. Zanim jednak dojdziemy do tego momentu, musimy pozbyć się tych kilogramów, które skutecznie spędzają nam sen z powiek obniżając nasze samopoczucie. W swojej pierwszej fazie dieta Dukana opiera się przede wszystkim na produktach bogatych w białka i choć chudnie się wtedy najszybciej, nie brakuje osób narzekających na monotonię posiłków, osłabienie i złe samopoczucie. Kolejne fazy diety są znacznie bardziej liberalne, choć więc tempo utraty wagi nie jest już tak zawrotne, jak w fazie pierwszej zwanej też fazą ataku, jedzenie zaczyna sprawiać nam coraz większa przyjemność i satysfakcję. Zwolennicy diety Dukana wspominają, że jej ogromną zaletą jest minimalizacja ryzyka efektu jo-jo, aby jednak nie zmagać się z nim już do końca życia w ciągu jednego dnia w tygodniu musimy przyjmować wyłącznie produkty bogate w proteiny.

Dieta Dukana pozwala schudnąć zarówno osobom, które zmagają się z niewielką nadwagą, jak i tym, które zdają sobie sprawę z tego, że problem otyłości, z jakim się borykają jest wyjątkowo złożony. Jej skuteczność uzależniona jest jednak w dużej mierze od silnej woli osoby odchudzającej się. Dieta Dukana nie jest przygotowana z myślą o tych z nas, którzy lubią eksperymenty i uważają, że zaleceń dietetyków nie należy traktować z przesadną powagą, jej wdrażania w życie powinny wystrzegać się zaś również nastolatki, których organizmy nie mogą funkcjonować opierając się niemal wyłącznie na proteinach.

Bastetka 19.03.2012 10:23
10 kg w 10 dni??!! przeciez to niezdrowe! fakt ze w pierwszej fazie dukana traci sie najwięcej, ale potem spada mniej więcej 1kg na tydzień lub półtora tygodnia. jestem na dukanie od ponad miesiąca i spadło mi 7 kg. należy przejść przez wszystkie fazy, by uniknąć efektu jojo. Dieta dukana to skuteczny sposób na stracenie kilku kg a nawet kilkunastu. Polecam wytrwalym! I strzezcie sie grzeszkow ;) pozdrawiam Dukanki :)
Majka 01.03.2012 19:17
ja schudlam 10 kg w 10 dni. czy to mozliwe ? a jednak. przez wazylam 72 kg. oczywiscie - po porodzie. zaczelam jesc 3 posilki dziennie, i to naj lepiej malo kaloryczne, i pilam tylko wode zywiec bez gazu. no i po 10 dniach weszlam na wage i 62 kg :)))
naprawde polecam.
kasia 10.02.2012 20:35
spróbuję morze pomorze
Dietetyczka 25.01.2012 16:13
pijcie DUŻO wody, ta dieta wpływa negatywnie na nerki, spożywanie dużych ilości produktów białkowych utrudnia pracę nerek a picie wody pozwoli wam cieszyć się z nowej chudszej sylwetki bez niepotrzebnych komplikacji po diecie. :)
aanonnimkaa 06.01.2012 22:35
słuchajcie . jedzcie dużo ważyw . np ja zamiast obiadu wole sb wziac 4 marchewki i jestem najedzoona .

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: