Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

07

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Atopowe zapalenie skóry – jak je rozpoznać i jak je leczyć?

Swędząca, łuszcząca się, zaczerwieniona skóra może być objawem atopowego zapalenia skóry. W jaki sposób można mieć pewność, że objawy powoduje ta choroba i jak można ją leczyć?

swędzące nogi

Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS bardzo często kojarzone jest jako schorzenie dotykające najmłodszych. W rzeczywistości jednak chorują na nie również osoby dorosłe.

Schorzenie to może być poważnym problemem i powodować szereg nieprzyjemnych objawów. Właściwie leczone nie jest jednak nieprzyjemne i pozwala na prowadzenie normalnego życia.

Co jest przyczyną atopowego zapalenia skóry?

Zasadniczo, lekarze nie są pewni co do tego, co wywołuje atopowe zapalenie skóry. Podejrzewa się, że jest ono powiązane z występowaniem zaburzeń autoimmunologicznych, nietolerancji pokarmowych czy jest wynikiem zanieczyszczenia środowiska.

Także może występować ono rodzinnie, więc ma podłoże genetyczne.

Jakie są objawy atopowego zapalenia skóry?

W przebiegu atopowego zapalenia skóry dochodzi do jej pogrubienia i pomniejszenia elastyczności. Skóra staje się zaczerwieniona, nadmiernie sucha, mogą pojawiać się na niej także nadżerki, z których sączy się płyn. Zmiany są swędzące i mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.

Najczęściej objawy chorobowe są widoczne na rękach, ale mogą pojawić się także na innych partiach ciała, a nawet mogą zajmować większą powierzchnię skóry w ciężkich przypadkach.

Na czym polega leczenie atopowego zapalenia skóry?

W przypadku atopowego zapalenia skóry najczęściej stosuje się odpowiednie kosmetyki, które mają na celu ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi i łagodzenie objawów. W zaostrzonych przypadkach stosuje się miejscowo glikokortykosteroidy. Właściwa pielęgnacja skóry atopowej pozwala na znaczne zmniejszenie częstotliwości występowania zmian.

Poprawę jest również w stanie dać ograniczenie czynników wywołujących alergię – unikanie alergenów pozwala na obniżenie ryzyka występowania zmian skórnych.

Na bezpłatne konsultacje lekarskie dotyczące atopowego zapalenia skóry u dzieci oraz u dorosłych zaprasza w mieście Warszawa centrum medyczne Synexus. Na konsultację można zapisać się za pośrednictwem strony internetowej centrum.